Szkolenia

Nasi trenerzy

 

Rafał Czerkawski

Prezes Zarządu Centrum Wspierania

Projektów Europejskich S.A., zajmującej się doradztwem gospodarczym. Specjalista w dziedzinie finansów i pozyskiwania Dotacji Unijnych dla Przedsiębiorstw. Posiadane doświadczenie zawodowe to blisko dwanaście lat, zdobywane przede wszystkim w bankowości i konsultingu.

Pan Rafał zaudytował kilkaset projektów składanych w ramach dostępnych programów unijnych m.in. ZPORR, SPO WKP, SPO RZL, EOG, PHARE i inne. Od 2002r. prowadzi szkolenia poświęcone tematyce Unii Europejskiej, Zarządzania Finansami oraz Pozyskiwania kapitału.

Agnieszka Filipowicz

Agnieszka Filipowicz

Specjalista ds. funduszy UE. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku Europeistyka. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pozyskiwaniu wsparcia finansowego z funduszy UE dla przedsiębiorców. Specjalizuje się w dotacjach inwestycyjnych dla sektora MSP.

Jest autorem ponad 100 projektów składanych w ramach programów unijnych takich jak SPOWKP, ZPORR, PHARE. Dodatkowo zajmuje się koordynacją i monitoringiem realizowanych przez przedsiębiorców inwestycji. Uczestniczyła wielokrotnie w wizytacjach monitorujących zakończenie projektu oraz zajmowała się rozliczaniem projektów inwestycyjnych.

Podczas szkoleń stara się łączyć wiedzę teoretyczną z praktyką, co ułatwia uczestnikom szkoleń zrozumienie przedstawianych zagadnień.

Witold Skorulski

Filip Żurakowski

Trener o dużym doświadczeniu i oryginalnym stylu pracy. Tajniki zawodu trenera poznawał ucząc się nie tylko od trenerów polskich, lecz także francuskich, hiszpańskich i brytyjskich. Szkolił m.in. pracowników takich firm, jak Grupa ATLAS, Marsan, Sewera, CMB, Nomi, Bimat, Intertop, Górażdże Cement, Impel, Stolgraf, Polskie Hurtownie Budowlane, Merkury, Teta, Koelner. Współpracuje z takimi instytucjami jak Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego, Urząd Miasta i Gminy Trzemeszno, Europejska Agencja Rozwoju w Kielcach, Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa, Politechnika Wrocławska.

Jego szkolenia są urozmaicone. Występuje w nich nie tylko praca z intelektem, ale również działanie na emocje, uczenie się przez przeżywanie, ruch fizyczny (uczestnicy wykonują różnorodne ćwiczenia fizyczne, w tym ćwiczenia z kinezjologii), działanie na różne zmysły.

Jest autorem wielu książek znanych w całym kraju, wydanych przez czołowe polskie wydawnictwa. W książkach zamieścił m.in. autorskie ćwiczenia stosowane podczas szkoleń. Podczas promocji swoich książek występował w programach telewizyjnych (TVP program I i II, Polskie Radio program III, Radio Bis, Radio Szczecin).

Bożena Pawłowicz

Bożena Pawłowicz

Certyfikowany Specjalista Polsko - Amerykańskiego Programu Partnerstwa Lokalnego, realizowanego w latach 2002 - 2004 na terenie Polski pod honorowym patronatem Prezydenta RP, przy współpracy Ministerstwa Gospodarki i Pracy, Departamentu Pracy USA, Ambasady USA, Worldwide Strategies Inc., Związku Powiatów Polskich, Zarządów Województw i samorządów lokalnych.

Realizator Warsztatów Lokalnego Ożywienia Gospodarczego na terenie pięciu gmin powiatu lwóweckiego - 2004 r., promowanie i wdrażanie zwycięskich projektów, organizator I Forum Partnerstwa Lokalnego w powiecie lwóweckim - 2005 r.

Ekspert i Trener Partnerstwa Lokalnego i Lokalnego Ożywienia Gospodarczego w wielu powiatach na terenie Polski - 2004 - 2007r.

Organizator konferencji o zasięgu regionalnym, z udziałem przedstawicieli Departamentu Pracy oraz Ekspertów Firmy Worldwide Strategies ze Stanów Zjednoczonych w zakresie Szybkiego Startu oraz Szybkiego Reagowania również Klasterów Gospodarczych - 2004/2005r.

Bartosz Wolański

Bartosz Wolański

Specjalista ds. funduszy strukturalnych. Absolwent studiów magisterskich Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Integracja europejska i polityka regionalna. Posiada także licencjat z Ekonomii oraz ukończone Studia Podyplomowe z zakresu Rachunkowości i Kontroli finansowej. Z tematyką funduszy strukturalnych związany jest od początku ich funkcjonowania w Polsce (2004 r.).

Jest autorem kilkudziesięciu projektów inwestycyjnych dla firm i jednostek samorządu terytorialnego, z których największy opiewał na kwotę ponad 60 mln PLN. W swoim dorobku wykazać się może doświadczeniem w zakresie takich programów jak PHARE, SAPARD, SPO WKP, ZPORR, INTERREG oraz Mechanizmy Finansowe EOG, a także PO Kapitał Ludzki oraz RPO na lata 2007-2013. Jako Kierownik Projektu posiada także doświadczenie w zakresie sporządzania oraz obsługi projektów szkoleniowych, finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Największy z nich obejmował kwotę 2,5 mln PLN i był przeznaczony dla 350 Beneficjentów z terenu woj. dolnośląskiego.

Prowadzi także liczne szkolenia z zakresu skutecznego aplikowania o środki unijne dla firm, samorządów oraz instytucji szkoleniowych.

Janusz Parkitny

Janusz Parkitny

Trener oraz praktyk zajmujący się Zarządzaniem Funduszami Strukturalnymi. Absolwent Akademii Ekonomicznej na kierunku Administracja w Unii Europejskiej. Specjalista z zakresu zarządzania projektami unijnymi. Na co dzień zajmuje się doradztwem biznesowym, przygotowaniem projektów unijnych oraz ich przygotowaniem i zarządzaniem. Obecnie doskonali swoje umiejętności na studiach podyplomowych Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na kierunku Zarządzanie Finansami Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Praktyczna wiedza przekazywana na szkoleniach, które prowadzi, przynosi bardzo wymierne korzyści dla wszystkich uczestników jego szkoleń. Uwielbia obserwować jak jego podopieczni rozwijają się i podnoszą swoje kwalifikacje.

Prywatnie interesuje się sportem a w szczególności piłką nożną, trener piłkarski małej lokalnej drużyny.

Elżbieta Roszko-Grzegorek

Elżbieta Roszko-Grzegorek

Absolwentka Roskilde Universitetscenter (Dania) w zakresie Innowacji w Biznesie oraz absolwentka Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim. Doświadczenie w zakresie funkcjonowania funduszy UE zdobywała podczas stypendium zagranicznego w Danii oraz jako dydaktyk na Uniwersytecie Łódzkim oraz w Akademii Świętokrzyskiej. Dodatkowo specjalizuje się w zarządzaniu przedsiębiorstwem oraz szkoleniu pracowników.

Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach tematycznych z zakresu zarządzania funduszami zewnętrznymi oraz zarządzania projektami. Ukończyła szkolenie z innowacyjnych metod nauczania poprzez projekty.

Nasi klienci

 • Agremo
 • Aton
 • Biblioteka Jagiellońska
 • Bogatynia
 • Stowarzyszenie Ewangelicznej Pomocy Więźniom Bractwo Więzienne w Warszawie
 • BZ WBK
 • Drukarnia DAKO
 • Europejski Fundusz Leasingowy
 • EPO
 • Fortis Bank
 • HAWE
 • Mazowieckie
 • PricewaterhouseCoopers
 • SKSM Sobótka Sp. z o.o.
 • Śnieżka
 • Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka - Szpital Specjalistyczny w Kielcach
 • Transbud Wrocław
 • Viessmann
 • Volvo